آبی

آخرین مطالب

پربیننده ترین مطالب

آخرین نظرات

۲ مطلب در تیر ۱۳۹۶ ثبت شده است

فیلم های قدیمی نمی بینم و به همین خاطر اکثر فیلم های هیچکاک ندیده ام. تعدادی فیلم کوتاه و dial m for murder ,rear windowرو دیده ام دیگه چیزی یادم نیس.از اصول هیچکاک شنیده ام که هر فیلمی باید یه عنصر مرموز داشته باشه که معلوم نشه چیه ولی کل داستانو احاطه کنه .

(خطر اسپویل)

انتظاری که از فیلم پنجره عقبی داشتم خیلی بالا بود . هم تعریفشو شنیده بودم هم نمره اش خیلی بالاعه . اما فیلم برایم خسته کننده و یکنواخت بود. طوری که همون دفعه اولی که چمدون رو دیدم گفتم واصحه که داره بدن تکه تکه شده جابجا می کنه . همین .

به همین خاطر صبر کردم تا پایان فیلم شاید با یه اتفاق هیجان انگیز غافلگیر شم اما اینطور هم نبود:( خیلی ساده و روان بود . فیلم بنظرم حتی دنبال اراعه حرف جدید یا بیان نظری درباره کار استوارت نبود . از اونجایی می گم که آخرش به خوبی و خوشی فیلم تموم شد. در واقع حس می کنم فیلمای هیچکاک به راحتی خودشونو لو میدن . حتمن قتل انجام شده ٬به بازیگر منفی پرداختنه نمی شه . در واقع تو فیلماش نقش منفی فیلم رو به دست نمی گیره و اینطوری نیس که ازش خوشت بیاد. به همین خاطر تردید وجود نداره و علاقه درونی نسبت به کاراکتر منفی به وجود نمیاد . کاراکتر مثبت هم که اهمیتی نداره وقتی نقش منفی بزرگ نباشه.

شاید هم این که می گم قابل حدس بود درست نباشه ٬ چون ایده تکه تک کردن مقتول واسه من دیده شده اس و برای کسی که ندیده باشه شاید جالب باشه . من فیلم بیگ هیرو رو که میدیدم درجا حدس زدم که تهش آدم بده همون پروفسوره اس ٬‌چون اولش خوب نشونش میده بعد مدت زیادی غایب میشه و آخرش معلوم میشه کیه . مثل فیلم هندی ! اما اکقرن به این توجه نکردن و مواجهه با آدم بده به نظرشون جالب بود.

می تونه دلیلش این باشه که موقع دیدن فیلم زیادی سعی می کنم حدس بزنم چی می شه!


۳ نظر موافقین ۰ مخالفین ۱ ۲۹ تیر ۹۶ ، ۲۳:۳۵
اسماعیل نادری

ماه رمضون ها جوره که با امتحانات ترم زوج همزمانه. یادمه پارسال ۵ تا ( شایدم ۴ تا نمیدونم) امتحان تو یه هفته تو داشتیم . خیلی سخت بود. امسال فرصت مطالعه هر امتحان کافی بود و خدارو شکر از اون نظر مشکلی نبود . اما مشکل دیگه پروژه ها اس که قراره بزنیم . که ظاهرن زیادی سنگین

یکی از حساس ترین کارای ممکنو هم این ترم انجام دادم اتوماتا میبدی رو ۱۹.۵ شدم :)شاید مهم ترین نمره زندگیم. خوشحال و راضی ام بابت این :)

مزخرف ترین استاد : یکی از مهم ترین شاخصه های یه استاد خوب احساس مسیولیتشه ٬ نکته بد راجب این استاد ! اینه که همش حرف از ژاپن و و و می زنه اما خودش بی مسیولیت ترین استاده .

انشالله تابستون خوبی باشه امسال و چیزای زیادی یاد بگیرم . قراره که تهران بمونم و وقت تلف نکنم! به امید خدا بهتر از ترم های تحصیلی میشه.

تمرین کردن تنها راهه موفقیته و بخاطرش باید procrastinate رو کنار بگذارم

به دلایل عقب انداختن کارها که فک می کردم : دوتا چیز تو ذهنم اومد : یک گشادی! دو ترس از سختیا و انجام دادن کار

برای من عامل دوم بیشتر باعث عقب انداختن کار هام میشه ٬ در حالی که کار تموم میشه می گم انقدر هم سخت نبود . باید روی شجاعت و شهامت برای انجام کار تمرکز کنم . چیزی که عامل اصلی شکست ها عه

عکس از حسین:


۲ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۲ تیر ۹۶ ، ۰۰:۰۵
اسماعیل نادری